Airlines ajruport Avjazzjoni Aħħar Aħbarijiet Internazzjonali Aħbarijiet dwar l-Ivvjaġġar tal-Aħħar Ivvjaġġar għan-Negozju Aħbarijiet tal-Gvern Aħbarijiet tas-Saħħa Aħbarijiet Nies Bini mill-ġdid Responsabbli Turiżmu trasport Aħbarijiet tal-Wajer tal-Ivvjaġġar trending Issa Aħbarijiet ta 'l-Aħħar ta' l-Istati Uniti

Risposta uffiċjali għal COVID-19 Delta tweġġa 'l-irkupru tal-ivvjaġġar bl-ajru

Risposta uffiċjali għal COVID-19 Delta tweġġa 'l-irkupru tal-ivvjaġġar bl-ajru
Risposta uffiċjali għal COVID-19 Delta tweġġa 'l-irkupru tal-ivvjaġġar bl-ajru
Written by Harry Johnson

Ir-riżultati ta ’Awwissu jirriflettu l-impatt tat-tħassib dwar il-varjant Delta fuq l-ivvjaġġar domestiku, anke hekk kif l-ivvjaġġar internazzjonali kompla fuq pass ta’ bebbuxu lejn irkupru sħiħ li ma jistax iseħħ sakemm il-gvernijiet jirrestawraw il-libertà li jivvjaġġaw.

Stampa Friendly, PDF & Email
  • Id-domanda totali għall-ivvjaġġar bl-ajru f’Awwissu 2021 naqset 56.0% meta mqabbla ma ’Awwissu 2019. 
  • Dan kien kompletament immexxi mis-swieq domestiċi, li naqsu bi 32.2% meta mqabbla ma ’Awwissu 2019, deterjorament maġġuri minn Lulju 2021.
  • Id-domanda internazzjonali tal-passiġġieri f’Awwissu kienet ta ’68.8% taħt Awwissu 2019, li kienet titjib meta mqabbla mat-tnaqqis ta’ 73.1% irreġistrat f’Lulju. 

il Assoċjazzjoni Internazzjonali tat-Trasport bl-Ajru (IATA) ħabbar li l-irkupru fl-ivvjaġġar bl-ajru naqas f'Awwissu meta mqabbel ma 'Lulju, hekk kif l-azzjonijiet tal-gvern b'risposta għal tħassib dwar il-varjant COVID-19 Delta qatgħu ħafna fid-domanda għall-ivvjaġġar domestiku. 

Willie Walsh, IATADirettur Ġenerali

Minħabba li l-paraguni bejn ir-riżultati ta ’kull xahar tal-2021 u l-2020 huma mgħawġa mill-impatt straordinarju ta’ COVID-19, sakemm ma jiġix innutat mod ieħor il-paraguni kollha huma għal Lulju 2019, li segwew mudell ta ’domanda normali.

  • Id-domanda totali għall-ivvjaġġar bl-ajru f’Awwissu 2021 (imkejla f’kilometri ta ’dħul tal-passiġġieri jew RPKs) naqset 56.0% meta mqabbla ma’ Awwissu 2019. Dan immarka tnaqqis minn Lulju, meta d-domanda kienet 53.0% taħt il-livelli ta ’Lulju 2019.  
  • Dan kien kompletament immexxi mis-swieq domestiċi, li naqsu bi 32.2% meta mqabbla ma 'Awwissu 2019, deterjorament maġġuri minn Lulju 2021, meta t-traffiku naqas b'16.1% meta mqabbel ma' sentejn ilu. L-agħar impatt kien fiċ-Ċina, filwaqt li l-Indja u r-Russja kienu l-uniċi swieq kbar li wrew titjib minn xahar għal xahar meta mqabbel ma 'Lulju 2021. 
  • Id-domanda internazzjonali tal-passiġġieri f’Awwissu kienet ta ’68.8% taħt Awwissu 2019, li kienet titjib meta mqabbla mat-tnaqqis ta’ 73.1% irreġistrat f’Lulju. Ir-reġjuni kollha wrew titjib, li kien attribwibbli għal rati dejjem akbar ta 'tilqim u restrizzjonijiet ta' vjaġġar internazzjonali inqas stretti f'xi reġjuni.

"Ir-riżultati ta 'Awwissu jirriflettu l-impatt ta' tħassib dwar il-varjant Delta fuq vjaġġar domestiku, anke kif l-ivvjaġġar internazzjonali kompla fuq pass ta 'bebbux lejn irkupru sħiħ li ma jistax iseħħ sakemm il-gvernijiet jirrestawraw il-libertà li jivvjaġġaw. F'dak ir-rigward, it-tħabbira reċenti ta 'l-Istati Uniti biex tneħħi r-restrizzjonijiet fuq l-ivvjaġġar mill-bidu ta' Novembru fuq vjaġġaturi kompletament imlaqqma hija aħbar tajba ħafna u se ġġib ċertezza f'suq ewlieni. Iżda jibqgħu l-isfidi, il-prenotazzjonijiet ta 'Settembru jindikaw deterjorament fl-irkupru internazzjonali. Dik hija aħbar ħażina li sejra lejn ir-raba 'trimestru tradizzjonalment bil-mod, "qal Willie Walsh, IATADirettur Ġenerali. 

Awissu 2021 (% chg vs l-istess xahar fl-2019)Sehem dinji1RPKASKPLF (% -pt)2PLF (livell)3
Suq Totali 100.0%-56.0%-46.2%-15.6%70.0%
Afrika1.9%-58.0%-50.4%-11.5%64.0%
Asja tal-Paċifiku38.6%-78.3%-66.5%-29.6%54.5%
Ewropa23.7%-48.7%-38.7%-14.4%74.6%
Amerika Latina5.7%-42.0%-37.7%-5.8%77.4%
Lvant Nofsani7.4%-68.0%-53.1%-26.0%56.0%
Amerika22.7%-30.3%-22.7%-8.6%78.6%
Stampa Friendly, PDF & Email

Dwar l-Awtur

Harry Johnson

Harry Johnson kien l-editur tal-inkarigu għal eTurboNews għal kważi 20 sena. Huwa jgħix f'Honolulu, Hawaii, u huwa oriġinarjament mill-Ewropa. Huwa jieħu pjaċir jikteb u jkopri l-aħbarijiet.

Kumment

1 Kumment