TV 24/7 BreakingNewsShow : Ikklikkja fuq il-buttuna tal-volum (ix-xellug t'isfel tal-iskrin tal-vidjow)
Aħbarijiet dwar l-Ivvjaġġar tal-Aħħar Aħbarijiet Nies Resorts Responsabbli Tema Parks Turiżmu Aġġornament tad-Destinazzjoni tal-Ivvjaġġar Aħbarijiet tal-Wajer tal-Ivvjaġġar trending Issa Aħbarijiet ta 'l-Aħħar ta' l-Istati Uniti

Dawn il-parks nazzjonali tal-Istati Uniti huma l-aktar sottovalutati

Dawn il-parks nazzjonali tal-Istati Uniti huma l-aktar sottovalutati
Dawn il-parks nazzjonali tal-Istati Uniti huma l-aktar sottovalutati
Written by Harry Johnson

Il-Dunes ta ’Indiana huma fost l-iktar parki nazzjonali miżjura fil-pajjiż, b’2.3 miljun viżitatur fl-2020, iżda jidher li mhux daqstant nies ġew minfuħa mill-park tal-lag, b’51% biss tan-nies ikklassifikawh bħala eċċellenti.

Stampa Friendly, PDF & Email
  • Parkijiet nazzjonali tal-Istati Uniti bħal Yosemite u l-Grand Canyon jiġbdu miljuni ta 'viżitaturi kull sena.
  • Studju ġdid analizza reviżjonijiet ta 'parkijiet nazzjonali ta' l-Istati Uniti b'inqas minn miljun viżitatur fis-sena biex jikxfu dawk l-aktar sottovalutati.
  • L-istudju ħares ukoll lejn il-parkijiet nazzjonali l-aktar overrated fl-Istati Uniti tal-Amerika.

Parkijiet nazzjonali popolari bħal Yosemite u Grand Canyon jattira miljuni ta 'viżitaturi kull sena, li jista' jagħmilha diffiċli għall-viżitaturi biex isiru waħda man-natura meta s-sekwenzi jkunu miżgħuda u jkun hemm kjuwijiet għal veduti.

Mela jekk trid taħrab mill-folol u tesperjenza waħda mill-aħjar ħaġar prezzjuż moħbi tal-pajjiż, lejn liema parkijiet nazzjonali għandek tmur?

Studju ġdid analizza reviżjonijiet ta ' Park nazzjonali tal-Istati Unitis b'inqas minn miljun viżitatur fis-sena biex jiżvelaw l-aktar parks nazzjonali sottovalutati fil-pajjiż. L-istudju ħares ukoll lejn l-aktar parkijiet overrated fl-Amerika, b'numri ta 'viżitaturi' l fuq minn miljun iżda reviżjonijiet fqar. 

L-aqwa 10 parki nazzjonali sottovalutati fl-Istati Uniti  

RankPARK NazzjonaliViżitaturi totali (2020)% ta 'reviżjonijiet "eċċellenti"
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Kenai Fjords, Alaska115,88289.9%
3Glacier, Montana5,74888.8%
4Crater Lake, Oregon670,50087.1%
5Redwood, Kalifornja265,17786.2%
6Badlands, South Dakota916,93286.1%
7Sequoia, Kalifornja796,08683.6%
8Tortugas Niexfa, Florida48,54382.9%
8Haleakalā, Hawaii319,14782.9%
10Sands White, New Mexico415,38382.3%

Minħabba li jinsab ħafna 'l fuq fl-Alaska, jista' ma jkunx sorprendenti li tara li Glacier Bay rċeviet biss 5,748 viżitatur fl-2020. Madankollu, dawk li żaru dan il-park spettakolari huma ċarament imħabba bil-fjords u l-glaċieri maestużi tagħha u l-muntanji mgħottija bil-borra. , bi 92.9% tar-reviżjonijiet tal-park fuq Tripadvisor jiddeskrivuh bħala eċċellenti!

Park ieħor tal-Alaska jieħu t-tieni post, bil-Fjords Kenai jirċievu medja ta '89.9% reviżjonijiet "eċċellenti" iżda ftit iktar minn 100,000 viżitatur fis-sena. Kenai Fjords hija dar għall-Harding Icefield, wieħed mill-ikbar għelieqi tas-silġ fil-pajjiż, li huwa s-sors ta 'mill-inqas 38 glaċieri kif ukoll fjords multipli.

Stampa Friendly, PDF & Email

Dwar l-Awtur

Harry Johnson

Harry Johnson kien l-editur tal-inkarigu għal eTurboNews għal kważi 20 sena. Huwa jgħix f'Honolulu, Hawaii, u huwa oriġinarjament mill-Ewropa. Huwa jieħu pjaċir jikteb u jkopri l-aħbarijiet.

Kumment