TV 24/7 BreakingNewsShow : Ikklikkja fuq il-buttuna tal-volum (ix-xellug t'isfel tal-iskrin tal-vidjow)
Aħħar Aħbarijiet Internazzjonali Aħbarijiet dwar l-Ivvjaġġar tal-Aħħar Ivvjaġġar għan-Negozju Aħbarijiet fil-Greċja Aħbarijiet tal-Ħarifa tal-Hawaii Industrija ta 'l-Ospitalità Aħbarijiet ta ’l-Indoneżja Aħbarijiet Bini mill-ġdid Responsabbli Turiżmu Aġġornament tad-Destinazzjoni tal-Ivvjaġġar Aħbarijiet tal-Wajer tal-Ivvjaġġar trending Issa Aħbarijiet ta 'l-Aħħar ta' l-Istati Uniti Diversi Aħbarijiet

Il-Sunsets tal-Hawaii huma sbieħ imma mhux l-aħjar?

Il-Sunsets tal-Hawaii huma sbieħ imma mhux l-aħjar?
Il-Sunsets tal-Hawaii huma sbieħ imma mhux l-aħjar?
Written by Harry Johnson

L-istudju ħares lejn in-numru ta 'artikli tal-ivvjaġġar u blogs li jirrakkomandaw id-destinazzjoni, in-numru ta' postijiet ta 'Instagram u l-livell ta' tniġġis ikkawżat minn dawl artifiċjali.

Stampa Friendly, PDF & Email
  • Studju ġdid jiżvela l-isbaħ destinazzjonijiet ta ’estinzjoni madwar id-dinja.
  • Ħafna mill-aqwa sunsets fl-Istati Uniti jistgħu jinstabu fil-Hawaii.
  • Id-destinazzjoni li spikkat iktar minn kwalunkwe oħra kienet il-gżira Griega ta ’Santorini.

B'restrizzjonijiet fuq l-ivvjaġġar bil-mod itaffu, riċerka ġdida tiżvela l-isbaħ destinazzjonijiet ta 'estinzjoni madwar id-dinja u Hawaii huwa t-tielet l-aħjar post.

L-istudju ħares lejn in-numru ta 'artikli tal-ivvjaġġar u blogs li jirrakkomandaw id-destinazzjoni, in-numru ta' postijiet ta 'Instagram u l-livell ta' tniġġis ikkawżat minn dawl artifiċjali f'kull żona biex jagħtuhom punteġġ ta 'estinzjoni minn 10.

L-aqwa 10 destinazzjonijiet għall-estinzjoni u t-tlugħ ix-xemx

RankdestinazzjonipajjiżNumru ta 'artikli / blogs Postijiet ta ’Instagram SunsetSunrise Instagram postsPostijiet kombinati ta 'Instagram ta' estinzjoni u tlugħ ix-xemxLuminożità (mcd / m2)Sunset Score
1SantoriniIl-Greċja12105,6922,417108,1090.6278.29
2BaliIndoneżja5154,37620,590174,9660.2167.13
3HawaiiStati Uniti5113,66620,869134,5350.1796.62
4Rio de JaneiroBrażil4231,1932,874234,0679.625.70
5Grand National Canyon ParkStati Uniti78,1633,31911,4820.1735.65
6Angkor WatKambodja61,96021,94323,9030.2685.49
7Key WestFlorida643,6102,65746,2672.245.38
8MaldiviMaldivi616,0261,19017,2160.9165.27
9HaleakalāStati Uniti410,08633,04943,1350.1755.15
10UluruAwstralja416,6769,05625,7320.1724.93

Id-destinazzjoni li spikkat iktar minn kwalunkwe oħra kienet il-gżira Griega ta ’Santorini, li ħafna huma maħsuba bħala l-isbaħ mill-ħafna gżejjer żgħar tal-pajjiż, magħrufa għall-irdumijiet għoljin tagħha u d-djar ibjadati fuq ix-xatt tal-Baħar Eġew. 

Santorini kien irrakkomandat f'ħafna aktar artikli minn kwalunkwe destinazzjoni oħra li ħarisna lejha u lanqas ma tbati minn tniġġis tad-dawl bħall-ibliet il-kbar, bi luminożità ta '0.627 mcd / m2.

It-tieni l-aħjar destinazzjoni għas-smewwiet ta 'estinzjoni hija Bali fl-Indoneżja. Bali għandu ħafna bajjiet tul il-kosta tal-punent bħal Jimbaran Beach fejn tista 'tara x-xemx tinżel b'xorb jew gidma biex tiekol f'wieħed mill-bars u ristoranti tal-baħar hekk kif ix-xemx tinżel wara l-baħar.

Ħafna mill-aqwa estinzjonijiet fl-Istati Uniti jistgħu jinstabu fil-Ħawajj, inkluż fil-park nazzjonali ta 'Haleakalā, imma fil-park Aloha L-Istat huwa wkoll dar ta 'wħud mill-aqwa bajjiet fid-dinja wkoll u jidħol fit-tielet post fir-riċerka. Ir-ramel abjad frizzanti tat-tipi tal-Kosta Kohala huma perfetti biex jaraw l-Oċean Paċifiku jdur sfumaturi brillanti ta 'roża, isfar u oranġjo.

Stampa Friendly, PDF & Email

Dwar l-Awtur

Harry Johnson

Harry Johnson kien l-editur tal-inkarigu għal eTurboNews għal kważi 20 sena. Huwa jgħix f'Honolulu, Hawaii, u huwa oriġinarjament mill-Ewropa. Huwa jieħu pjaċir jikteb u jkopri l-aħbarijiet.

Kumment